Kim jest redaktor?

kim-jest-redaktor

Kim jest redaktor?

Kim jest redaktor? 1920 1280 sebastian

Wydawałoby się, że każdy zna odpowiedź na to pytanie, ale czy faktycznie tak jest? Co właściwie kryje się za tym pojęciem? Jakie umiejętności są potrzebne w wykonywaniu tego zawodu?

Patrząc na wypowiedzi osób zajmujących redaktorskie stanowiska nasuwa się wniosek, że mało kto w rzeczywistości wie, kim jest redaktor i na czym polega jego praca. Znaczna część osób niesłusznie utożsamia zawód redaktora z zawodem dziennikarza, błędnie zakładając, że te dwie nazwy zawodów można stosować zamiennie. Mało kto z kolei zdaje sobie sprawę z tego ile trzeba włożyć wysiłku i jak ważne jest gromadzenie doświadczenia na drodze prowadzącej do tego zawodu.

Ogólnie mówiąc redaktor to osoba, która redaguje. Redaguje, czyli decyduje o końcowym wyglądzie, stanie materiału redagowanego. Czyli redaktorem jest osoba, która poddaje końcowej obróbce zebrany materiał, nadając mu pożądaną formę.

Teraz, gdy wiemy kim jest redaktor, warto postawić sobie pytanie o kluczowe umiejętności jakie powinna posiadać osoba na tym stanowisku.

Warsztat dziennikarski, czyli sprawne posługiwanie się piórem to jedno, inną nie mniej ważną kwestią są umiejętności takie jak: organizacja pracy własnej, zbieranie i właściwa selekcja potrzebnego materiału, znajomość ortografii, interpunkcji i stylistyki, dopasowywanie stylu do rodzaju wypowiedzi, tworzenie korekty tekstu.

Formularz aplikacji

Imię *

Nazwisko *

Nazwa uczelni *

Kierunek *

Rok studiów *

Adres e-mail *

Telefon *

Napisz krótko o sobie, swoich zainteresowaniach. Posiadasz już jakieś doświadczenie zawodowe? Jakie tematy Ciebie interesują?*

Prosimy o zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych:

Zostań Redaktorem Portalu

Skontaktuj się z Nami!

SayHey
ul. Nowy Świat 33/13, 00-029 Warszawa
NIP: 5783038523
REGON: 383070713

Tel: 733 891 891
E-mail: rekrutacja@zostanredaktorem.pl

© 2020 ZostańRedaktorem.pl. Realizacja: SayHey